با ويندوز XP خداحافظي كنيد

نوشته شده توسط:صادق | ۰ دیدگاه

شرکت مايکروسافت در جدي‌ترين اقدام خود براي ترغيب کاربران به کنار گذاشتن سيستم‌عامل ويندوز XP و استفاده از ويندوز 7 اعلام کرد که تنها 1000 روز به پايان پشتيباني از اين سيستم‌عامل باقي مانده است و کاربران بايد هرچه سريع‌تر آن را کنار بگذارند.

 استيفِن رز، مدير انجمن IT گروه تجاري ويندوز در شرکت مايکروسافت در وبلاگ رسمي اين مرکز اعلام کرد که از دوره پشتيباني از ويندوز XP فقط 1000 روز باقي مانده است.

 او در اين باره گفت: «استقبال از ويندوز XP بسيار قابل ملاحظه بوده است و همچنان ميليون‌ها رايانه در سراسر دنيا از آن استفاده مي‌کنند. اما بايد توجه داشت که دوره استفاده از اين محصول به سر رسيده است. براي پشتيباني امنيتي از اين سيستم عامل کمتر از 1000 روز باقي مانده است».

ويندوز XP که از زمان تولد آن 10 سال مي‌گذرد، عمري طولاني داشت. شرکت مايکروسافت در آخرين بيانيه خود اعلام کرده بود که تا تاريخ 8 آوريل 2014 به پشتيباني خود از سيستم‌عامل ويندوز XP ادامه خواهد داد.

استيفن رز توضيح داد: «بعد از تاريخ اعلام شده استفاده از سيستم‌عامل XP در مقابل تهديدات امنيتي موجود خطرناک خواهد بود. علاوه بر اين بسياري از مراکز توسعه‌دهنده نرم‌افزاري ابزاري براي اين محصول توليد نخواهند کرد».

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...